Cel mai bun deal calitate-pret pe care il puteti face! O noutate in gama prestigioasa de rasnite Timemore, va prezentam noul Chestnut C2 Max. La fel de fiabili, designerii de la Timemore continua sa creeze echipamente tentante pentru amatorii, pasionatii si profesionistii in prepararea cafelei de specialitate.
Chestnut C2 Max este varianta imbunatatita a clasicului Chestnut C2 datorita capacitatii sale: 30g pentru prepararea a aproximativ 500ml de cafea. Este varianta perfecta daca sunteti in cautarea unei rasnite manuale dar economice fiind mai avantajoasa decat Chestnut Wood sau Slim.
Este usor de folosit, ofera stabilitate in timpul utilizarii datorita suprafetei sale texturate ce previne alunecarea echipamentului din mana. Baza rasnitei este realizata din metal si se insurubeaza usor in corpul acesteia.
Reprezinta alegerea perfecta daca doriti o macinatura potrivita pentru Aeropress, V60 sau filtru.
Pentru espresso poate fi folosita doar cu aparatele cu portafiltru cu sita presurizata, cele cu sita nepresurizata au nevoie de rasnire mai precisa, pe care acest model de rasnita nu-l poate garanta.
• Capacitate 30g boabe de cafea
• Râșneste aproximativ 1g / secundă
• Discuri de macinare din oțel inoxidabil 38mm
• Dimensiune 16,7cm x 5cm - cu mâner 16cm
• Greutate redusă cca 500g
• Carcasă din aluminiu cu plastic durabil PCTG în interior
• Discuri de macinare de oțel CNC la fel ca Slim și Chestnut G1
• Rulmenți dubli pentru a vă asigura că păstrați dimensiunea de măcinare constantă
• Ajustare a gradului de macinare "punct la punct"
Scrie un review
Review-ul a fost trimis cu succes.